Multisosyal ile tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir pencereden yönetin.

Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal medya, teknolojinin gelişmesi ve internetin insan hayatının adeta bir parçası haline gelmesi ile birlikte son derece büyük bir önem kazanmıştır. Bu noktada sosyal medya hem kişisel amaçlar ve ihtiyaçlar doğrultusunda hem de firmaların istek, ihtiyaç ve hedef kitlelerine ulaşma arzusu içerisinde olması nedeni ile yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak sosyal medyanın kişisel amaçlar doğrultusunda kullanılmasının yanı sıra firmalar ve markalar tarafından kullanılıyor olması sosyal medya yönetimi kavramının meydana gelmesine neden olmuştur. Sosyal medya yönetimi firmaların ve markaların sosyal medya hesaplarının kişisel hesaplardan çok daha farklı ve profesyonel bir şekilde yönetilmesini ifade etmektedir. Işte bu noktada sosyal medya yönetimi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı noktaların olduğundan söz edebiliriz. Son zamanların en popüler iletişim kanallarından biri haline gelen ve yoğun bir şekilde talep gören sosyal medyanın yönetimi ile ilgili kişilerin kafasını karıştıran bazı noktalar vardır. Sosyal medyanın profesyonel bir şekilde yönetilebilmesi ve hesapların sosyal medya kullanıcıları tarafından güvenilir hesaplar olarak algılanması için sosyal medya yönetiminde dikkat edilmesi gerekenler vardır. Peki, bu noktalar nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Kaliteli İçerikler

Hedef kitlenizi sosyal medya aracılığı ile etkilemek istiyorsanız mutlaka kaliteli içerikler üretmelisiniz. Kaliteli içerikler ile hedef kitlenize mesajınızı net bir şekilde iletebilir ve onların istediğiniz yönde davranışlar geliştirmesini sağlayabilirsiniz. Sosyal medya da görselliğin son derece önemli olduğunu unutmamalısınız. Bu noktada paylaştığınız fotoğrafların görüntü kalitesinin yüksek olması ve çözünürlüğü yüksek fotoğraflar tercih etmeniz kaliteli içerikler üretmenizde ki en kritik noktadır. Kaliteli ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ile ürün ve hizmetlerinizi de çok daha net bir şekilde tanıtabileceğinizi unutmamalısınız.


Hedef Kitle Analizi

Sosyal medya yönetiminin başarılı ve kaliteli bir şekilde yapılabilmesi için hedef kitlenizin nelerden hoşlandığını, hangi içeriklere ilgi gösterdiğini, hangi zaman aralıklarında sosyal medya da vakit geçirdiğini ve hangi mecraları kullandığını öğrenmelisiniz. Örneğin, iş dünyası ile ilgili bir sosyal medya hesabınız varsa ve o alanda ilgisi olan kişileri hedef alıyorsanız Instagram gibi genelde eğlence için kullanılan sosyal medya kanallarının yanı sıra Linked In mecrasına yönelmeniz gerekmektedir. Çünkü sizin asıl hedef kitleniz bu mecrada yer almaktadır.


Süreklilik

Sosyal medya da en önemli kriter paylaşımlarınızın sürekli olmasıdır. Sürekli ve düzenli bir şekilde yaptığınız sosyal medya paylaşımları ile hedef kitlenizi etkileyebilir ve onların harekete geçmesini sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde düzenli bir şekilde paylaşım ve yapmaz ve hedef kitlenize kendinizi unutturursanız sosyal medya yönetiminde başarı elde edemeyeceğinizi ifade edebiliriz. Bu neden yaptığınız analizler doğrultusunda hedef kitlenizin ve uygun olduğu zaman dilimlerini inceleyerek sosyal medya hesaplarınızda düzenli ve sürekli paylaşımlar yapmalısınız.

sosyal medya süreklilik


Uygun Gün ve Saatler

Sosyal medya yönetiminde en önemli noktalardan bir tanesi de yapılacak post paylaşımlarının hedef kitlenin uygun olduğu gün ve saatler doğrultusunda gerçekleştirilmesidir. Hedef kitlenizin sosyal medya kanallarında en çok vakit harcadığı zaman dilimini keşfederek bu zaman diliminde paylaşımlar yapmaya önem göstermeniz büyük bir başarı elde etmenizi sağlayacaktır.


Multi Sosyal ile Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Multi Sosyal sayesinde farklı bir kişiye ihtiyaç duymadan sosyal medya hesaplarınızı rahatlıkla yönetebilirsiniz. Multi Sosyal’in kullanıcılarına sağladığı çeşitli faydalar sayesinde büyük bir başarı elde edebilir ve hedef kitlenize sosyal medya kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz. Multi Sosyal’in sizlere sunduğu en büyük avantaj zamandan tasarruf etmenizdir. Multi Sosyal ile gönderilerinizi planlayabilir ve planlarınız doğrultusunda düzenli ve sürekli bir şekilde hesaplarınızda etkileşim olmasını sağlayabilirsiniz. Sosyal medya postlarını manuel olarak paylaşmak istediğinizde ise zaman ayıramadığınız ya da unuttuğunuz durumlar olabilir. İşte bu durumlar ila karşılaşmamak için profesyonel sosyal medya yönetiminde Multi Sosyal’den destek alabilirsiniz. Bunun yanı sıra Multi Sosyal sizlere analiz avantajıda sunmaktadır. Yaptığınız gönderi paylaşımlarının kaç kişi tarafından görüntülendiği, varsa linklere kaç kişinin tıkladığı gibi konularda Multi Sosyal sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Siz de Multi Sosyal ile en kaliteli ve profesyonel şekilde sosyal medya hesaplarınızı yönetmek için acele edin!

1 Yorum
 • Claudia Clement
  Yayınlanma Saati: 23:38h, 03 Ağustos Cevapla

  Hi, We are wondering if you would be interested in our service, where we can provide you with a dofollow link from Amazon (DA 96) back to multisosyal.com?

  The price is just $87 per link, via Paypal.

  To explain what DA is and the benefit for your website, along with a sample of an existing link, please read here: https://pastelink.net/1nm60

  If you’d be interested in learning more, reply to this email but please make sure you include the word INTERESTED in the subject line field.

  Kind Regards,
  Claudia

Yorum yap