Multisosyal ile tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir pencereden yönetin.

Sosyal Medya Yönetiminde Profesyonel Bakış Açısı

Sosyal Medya Yönetiminde Profesyonel Bakış Açısı

Sosyal Medya Yönetiminde Profesyonel Bakış Açısı

Sosyal medya hesaplarını yönetmek günümüzde birey ve kurumlar açısından oldukça önemli bir faaliyet halini almıştır. İnsanların sosyal medya üzerinde ciddi saatler harcaması ve en yeni gelişmeleri dahi bu platform üzerinden takip etmesi hedef kitlesi ile sağlıklı ve güçlü bir etkileşim kurmak isteyen kişi – kurumların sosyal medyada aktif olmasını gerektirir. Peki, sosyal medyada aktif olmak nedir? Sosyal medya yönetimi bu işin neresindedir? Gelin hep birlikte sosyal medya yönetimine profesyonel bir bakış açısından yaklaşalım. Mobil uygulamalar vasıtası ile her an her dakika insanlarla iç içe olan sosyal medya aslında bir pazarlama taktiği olarak oldukça etkilidir. Bireylerin bir eyleme gerçekleştirmeye veya bir satın alma işlemine karar vermeye itilmesini sağlayan bu mecrada hareketi başlatan taraf olmak ve bundan kazanç sağlamak ancak doğru adımları atmakla mümkün olacaktır. Peki, profesyonel bir sosyal medya yönetimi için nasıl hareket etmek gerekir?

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Profesyonel bir sosyal medya yönetiminden bahsedildiğinde hemen herkes bir ajans ile veya bir sosyal medya uzmanı ile anlaşarak işini kolaylaştırmak ister. Bu tutum pek çok birey için profesyonel olsa da aslında profesyonel sosyal medya yönetimini çeşitli araçlarla sürdürmek sizler açısından hem zaman hem de bütçe tasarrufu anlamına gelecektir. İnsanların kolaya kaçmak ve yönetimi başkalarına teslim etmek şeklindeki davranışından farklı hareket etmek istediğinizde sosyal medya yönetmek ile ilgili belli başlı durumları bilmeniz gerekecektir. Zira Instagram, Twitter ve Facebook doğrudan insanlarla temas kurmayı sağlasa da kurumsal bir bakış açısı size çok daha büyük kazançlar sağlayacaktır. Sosyal medya yönetiminde aksi düşüldüğünde size veya kurumunuza yönelik bakış açılarının olumsuz şekillenmesi ihtimali doğacaktır. Bu anlamda tercih edebileceğiniz öncelikli yöntem sosyal medya hesaplarınızın birbirine entegre edilmesi ve tek elden yönetilmesidir. Ancak bu ifade sizi bir ajans veya sosyal medya uzmanına aktarmak olarak algılanmamalıdır. Tamamen sizin yararınıza geliştirilen Multisosyal uygulaması dizginleri sizin elinizde olan sosyal medya hesaplarınızı sağlıklı bir şekilde yönetebilmenin kapılarını aralar.

Multisosyal Ne İşe Yarar?

Birden fazla sosyal medya hesabınız varsa ve hepsini aynı anda etkin bir şekilde kullanmak istiyorsanız zaman konusunda çok ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Çünkü her uygulamada 1 saat harcadığınızı düşünürsek gününüzün büyük bir kısmını telefon veya bilgisayar ekranına bakarak geçirmek sorunda kalabilirsiniz. Multisosyal bu durumu ortadan kaldırmak ve hesaplarınızı tek bir sayfadan takip etmenize olanak sağlamak adına oluşturulmuş enfes bir uygulamadır. Multisosyal’e giriş yaptıktan sonra hesaplarınızı uygulamaya entegre ettikten hemen sonra bütün işlemleri aynı anda gerçekleştirebilirsiniz. Peki, uygulamada başka neler var?


Planlama

İçerik paylaşımı yaparken farklı uygulamalara girmek, hepsine açıklama yazmak ve ayarları yapmak ciddi manada zaman alır. Ancak Multisosyal’deki içerik planlama özelliği sayesinde bütün hesaplarınızdaki paylaşımı aynı anda tek yerden gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik paylaşım yapmak istemediğiniz hesabınızı hariç tutarak büyük bir kolaylık elde edebilirsiniz.


Analiz

Sosyal medya hesaplarınızın oldukça etkili pazarlama araçları olduğunu ifade etmiştik. Pazarlama konusundaki başarınızı ölçmek ve oluşturduğunuz etkinin farkına varmak adına analizler yapmanız gerekir. Peki, her hesap için farklı analiz araçları kullanmak sizce de saçma değil mi? O halde multisosyal avantajlarını kullanarak tek yerden analizlere ulaşabilir ve paylaşımlarınızın oluşturduğu etkiyi kısa sürede ölçebilirsiniz.


Yorumları Takip Edin

Sosyal medya yönetimi dendiğinde akla gelen ilk unsurlardan bir tanesi de hesabınıza gelen yorum ve beğenilerin takip edilmesidir. 5 farklı hesaba hergün onlarca mesaj geldiğini ve bunların hepsini cevaplamak zorunda olduğunuzu düşünsenize.  Şüphesiz bunun için saatler harcamanız gerekir. Ancak Multisosyal sayesinde tüm mesaj ve yorumları tek bir sayfadan kontrol edebilir ve zaman yönetimi konusunda sorun yaşamadan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle mesajını atladığınız bir kullanıcı olmayacağından memnuniyet kat sayısı git gide yükselecektir. Multisosyali kullanarak avantajlarınızı bir bir sıralayabilir ve çok yönlü kazanç sağlayabilirsiniz. Üstelik bu uygulamaya oldukça düşük ücretler vererek sahip olabilirsiniz. Uygulama ile ilgili detaylara ulaşmak ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Yorum yok

Yorum yap